پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: qFIZHiOK      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۲:۵۵:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۰۷
در دیدار با رییس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل مطرح شد

سازمان دانش آموزی بستری مناسب برای فعالیت های پژوهشی / دادکانی: دوره های آموزشی کوتاه مدت با موضوع کارآفرینی برگزار می شود

مدیر سازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان گفت : سازمان دانش آموزی به دلیل دارا بودن ساختار تشکیلاتی منظم بستر مناسبی برای فعالیت های پژوهشی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری پانا استان ،  داود صیاد ، مدیر سازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان در این دیدار با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش در توسعه پایدار جامعه اظهار کرد : پژوهشکده تعلیم و تربیت به سبب ماهیت ذاتی خود نقش بسیار مهمی در ارتقای کیفیت و بهره وری دارد.

 

وی با تاکید بر نقش دانش آموزان در فعالیت های این حوزه خاطر نشان کرد : سازمان دانش آموزی از آن رو که مکانی اثرگذار برای تجلی استعداد های مختلف است زمینه ی مناسبی برای فعالیت های پژوهشی است .

 

مدیر سازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان ظرفیت رسانه ای خبرگزاری پانا را ظرفیتی مغفول مانده توصیف کرد و گفت : متاسفانه بسیاری از حوزه ها و فعالیت های متعدد آموزش و پرورش آنچنان که باید برای دانش آموزان و همکاران فرهنگی معرفی نشده است .

 

وی با اشاره به موضوع فوق تصریح کرد : از همین روی در تلاشیم تا با کمک مجموعه عظیم خبرگزاری پانا نسبت به معرفی حوزه های مختلف آموزش و پرورش اقدام کنیم .

 

صیاد برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برنامه ریزی شده درپژوهشکده تعلیم و تربیت استان را فرصتی مغتنم برای مهارت آموزی دانش آموزان در حوزه کارآفرینی قلمداد کرد و گفت : مهارت آموزی اصولی در حوزه فناوری اطلاعات می تواند زمینه مشاغل متعددی را فراهم نموده و سازمان دانش آموزی هم در خصوص معرفی مربی و هم در زمینه جذب متقاضی آمادگی خود را اعلام می کند.

 

وی از برگزاری دوره های آموزشی فرهنگی ، هنری و مهارتی در ماه آینده خبر داد .

 

دکتر یادسین دادکانی ، رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد : پژوهشکده تعلیم و تربیت نیازمند تببین نقش آفرینی خود در حوزه آموزش و پرورش است .

 

وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم دارا بودن تارنمای مجازی ارتباط مجازی این پژوهشکده با دانش آموزان و فرهنگیان فراهم نبوده خاطر نشان کرد : با استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی بستری برای ارتباط با جامعه ی هدف خود فراهم کردیم که البته در این زمینه سازمان دانش آموزی و خبرگزاری پانا می تواند موثر واقع شود .

 

دادکانی با اشاره به برنامه های متعددی که در این حوزه در دستور کار قرار دارد بیان کرد : دوره های آموزش کوتاه مدت با محوریت کار آفرینی در دست اجراست که سر فصل های آن متناسب با نیاز دانش آموزان و فرهنگیان ، بیشتردرحوزه دانش های نوین تهیه شده است .

 

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل با اشاره به لزوم توجه به نتایج آثار پژوهشی در روند فعالیت های اداری تاکید کرد : پژوهش های انجام شده زمانی می توانند مفید واقع شوند که نتایج آن در حوزه کاری درخواست شده مشهود باشد .

 

انتهای پیام / 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه