پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: zisl75B7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۰۷:۵۷:۰۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۱
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

رهنمودهای رهبری در دیدار معلمان سراسر کشور در همه سطوح لازم الاتباع است

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اخیر معلمان سراسر کشور و مدیران دست اندرکار آموزش و پرورش در همه سطوح لازم الاتباع و بیانات معظم له فصل الخطاب است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ، علیرضا نخعی اظهار داشت: همانگونه که وزیر آموزش و پرورش نیز صراحتا اعلام کرده در آموزش و پرورش محور برنامه ها و اقدامات، سند تحول بنیادین است و هر چیزی مغایر با آن باشد قابلیت اجرایی ندارد.

 

وی افزود: سند 2030 که توسط یونسکو تنظیم شده به هیچ وجه حاوی آن مطالب سخیفی که برخی افراد بدون اطلاع و یا به قصد تخریب مطرح کرده اند، نیست.

 

وی بیان کرد: آنچه ملاحظه کردم روح حاکم بر سند 2030 که در قالب 17 هدف توسعه آموزش مورد اشاره قرار گرفته عبارت است از ایجاد فرصت های برابر آموزشی برای همه افراد، جوامع و نیل به سوی عدالت آموزشی و ریشه کنی فقر و بی سوادی و ترویج آموزش مادام العمر که در واقع به نوعی ملهم از آموزه های دینی و اعتقادی خودماست و در هیچ جای این سند از ادعاهای غیراخلاقی و در واقع دروغ های متنتشر شده نیست. مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر آن توجه به این سند به هیچ وجه به معنای پذیرش یک جانبه مفاد آن نیست و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اعتقاد ما این است که فلسفه غنی تعلیم و تربیت اسلامی واجد ارزش های والاتری است که در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تایید و تصویب قرار گرفته است.

 

وی گفت: بنده به عنوان یکی از خدمتگزاران  آموزش و پرورش با شناختی که از مجموعه همکاران در همه سطوح دارم اطمینان می دهم که در آموزش و پرورش و مدارس هیچ اقدام و فعالیتی مغایر با ارزشهای فرهنگی و اعتقادی این سرزمین انجام نشده و نخواهد شد، بحمدالله فعالیت های فرهنگی و تربیتی و مذهبی ما هر روز پررنگتر و چشمگیر تر از گذشته در حال انجام است.

 

نخعی افزود: به عنوان نمونه امسال مشارکت دانش آموزان در مسابقات قرآنی اعم از حفظ، قرائت، ترتیل و تفسیر قرآن کریم و نهج البلاغه 2 برابر شده بگونه ای که 10 هزار دانش آموز قرآنی شرکت کننده در مرحله استانی مشارکت داشتند و این عدد در سطح کشور بالغ بر 500 هزار دانش آموز بوده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه