پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: kMTIEqU9      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۷:۴۵:۴۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۹
استاندار سیستان و بلوچستان

سازمان دانش آموزی محل گردش رای و افکار دانش آموزان است

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست صمیمی با اعضا مجلس و منتخبین شورای دانش آموزی استان گفت: حضور دانش آموزان در شوراها و مجالس دانش آموزی یک ضرورت و نیاز جامعه امروز است تا فردایی روشن و آینده ای درخشان را رقم بزنیم.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان علی اوسط هاشمی در این دیدار که به مناسبت 21 اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی در محل سالن اجلاس استانداری برگزارشد گفت: بهترین عیدی که می توانستم در آستانه میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) دریافت کنم دیدار با دانش آموزانی برجسته مانند شماست که نگاهی رو به توسعه برای آینده دارید.

 

استاندار افزود: آینده ایران اسلامی در گرو اندیشه و عملکرد شما دانش آموزان است، با وجود شما می توان گامهای مثبت رو به جلویی برداشت و دلی محکم کرد.

 

رییس شورای آموزش و پرورش استان با توجه به رسالت مهم دانش آموزان جهت آبادانی کشور گفت: نیاز است یک جلسه ای با حضور تمامی مدیران ادارات، شهرداریها، فرمانداری ها و سایر ارگانها برگزار شود و با هم صدایی و هماهنگی و همزبانی آهنگش را به گوش همه  بنوازیم که فرزندان آینده ساز سیستان و بلوچستان برای بودن و ساختن با اشتیاقی غیر قابل وصف به دنبال ایفای نقش هستند.

 

وی توجه به دانش آموزان و نسل آینده را یک وظیفه همگانی، ضرورت و نیاز جامعه دانست و خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این نشست ها، ایفای نقش، شنیدن و گفتن است که شما دانش آموزان باید بوسیله طرح مطالبات و خواسته ها و چگونگی توجه به آینده مطالبات خود را از مسئولان طلب کنید.

 

وی گفت: زمانی که شما دانش آموزانعضو مجلس و شورا مطالبات و خواسته خودتان را بتوانید از طریق مشورت و برنامه ریزی خوب از مسئولین و سازمان ها مطالبه کنید آنها هم از پاسخگویی و انجام خواسته های شما واهمه ای نخواهند داشت ضمن اینکه وسعت دید حاصل خواهد شد و اگر به درستی هدایت شود مورد توجه بسیار قرار خواهد گرفت.

 

استاندار با اشاره به اینکه شما وظیفه خطیری را پذیرفته اید تصریح کرد: شما به عنوان نماینده دانش آموزان استان یکروز با فرماندار، شهردار، مدیران مختلف ادارات، استاندار قرار ملاقات و نشست بگذارید و خواسته های خودتان را مطرح کنید و خواستار حق خود باشید، مطالبه کنید که  نظام برنامه را چگونه می بینید، آینده ما را در نظام برنامه چگونه ترسیم کرده اید، می خواهیم ببینیم برای توسعه آموزش و پرورش و شوراهای آموزش و پرورش چقدر برنامه ریزی دارید، آیا یک همگرایی، یک رفاه، یک هم افزایی بین همه مدیران استان با آموزش و پرورش وجود دارد.

 

هاشمی افزود: فردا، فردای متفاویست که اگر می خواهید در روزهای بعد شاهد پیشرفت و توسعه کار خود باشید و آینده را به زیبایی خلق کنید در شوراهای خود تصمیم گیری های بزرگی انجام دهید، فعالیت خودتان را گسترده کنید، طرح و ایده خودتان را با کارشناسان توسعه و برنامه ریزی آموزش و پرورش مطرح و راهکار بخواهید.

 

وی با اشاره به اینکه همه ما دانش آموختگان معلمان هستیم گفت: باید بر روی سبک و سیاق خود و پیگیری مسائل بیشتر توجه کنیم و در کنار تحصیل هدف گذاریهای بزرگ را دنبال کنیم  که باید زمینه را برای تنومندی و رشد آماده کنیم از مدارس با همکاری معلمان و با اتکال به دانایی و داشته های عملیتان جامعه را بسازید.

 

وی گفت: شما دانش آموزان باید شایستگی، استعداد و بلوغ خودتان را هدف گذاری کنید و مطمئن باشید هر کدام از شما فردا یک سرمایه هستید برای کشورتان.

 

رییس شورای آموزش و پرورش افزود: آینده را با بودن در مجلس دانش آموزی جدی بگیرید، مطالبات تان را بزرگ ببینید که همه اینها قابل دست یافتن است ولی اراده می خواهد، برنامه می خواهد.

 

وی گفت: یکی از اهداف شوراها برنامه محوریست، وقتی برنامه محور باشید از توان هم استفاده می کنید، من به شما نیازمندم ، شما به فکر دیگری نیازمندید، دیگری به فکر او نیازمند است، این پشتوانه و فکر همدیگر قرار گرفتن زمینه را برای رشد و بزرگ شدن آماده می کند.

 

استاندار افزود: سازمان دانش آموزی گردش رای و افکار است، گردش نظرات است، این را باید جدی بگیریم، مشورت کنید زیراخداوند هم به مشورت کردن دعوت کرده است چنانکه به حضرت محمد(ص) فرمان می دهد با مخلوق سخن بگو، مشورت کن، اینجا انسان هدف گذاری شده است برای رشد و بزرگ شدن، پس باید یک تاملی در خودتان ایجاد کنید، پس شورا وظیفه خطیری دارد که باید درخشش داشته باشد.

 

هاشمی با اشاره به انتخابات آینده افزود: احساس نظر رای مان را به همه جامعه باید برجسته کنیم وبگویم که من نیازمند رای و سواد شما هستم، یک نوع سلامت در قدرت یعنی اینکه خود را محتاج رای مردمان دیدن، پس با مشورت و همکاری و همدلی می توان به نقطه اوجی که هدف ماست برسیم.

 

در این دیدار با توجه به خواسته یکی از دانش آموزان  مقطع ابتدایی در روستای تیغاب که درکلاس درس استیجاری به سر می برند، استاندار مصوب نمود مدرسه ای زیبا در شان و منزلت دانش آموزان  هر چه زودترساخته و به بهره برداری برسد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه