پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: zMh0P02T      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۹:۵۷:۴۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۷۷
در راستای برنامه تقسیم کار ملی

راهنمای آموزشی مهارت های اجتماعی و مدیریت عواطف و هیجانات منتشر شد / بهره مندی 132 هزار دانش آموز از مهارت های اجتماعی

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل از انتشار راهنمای آموزشی مهارت های اجتماعی و مدیریت عواطف و هیجانات ویژه دبیران ، لموزگاران و دانش اموزان در سراسر استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ، معصومه هادی اظهار کرد :در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و ریاست محترم جمهوری در خصوص اهتمام جدی همه دستگاه های اجرایی برای مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد ، طلاق و ... و در اجرای سیاست ها و خط مشی های مصوب شورای اجتماعی کشور و براساس تفاهم نامه وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش 6 پروژه در مدارس استان اجرا شده است .

وی افزود :  132 هزار دانش آموز از آموزش های ویژه برخوردار شده اند.

 

هادی با اشاره به اینکه دو پروژه در حوزه پیشگیری از اعتیاد و با رویکرد آموزش مهارت های اجتماعی (خود آگاهی دوست یابی تصمیم گیری ) در پایه های ششم و نهم طراحی ، اجرا  شده است خاطر نشان کرد : دو پروژه نیز در حوزه پیشگیری با رویکرد مدیریت عواطف و هیجانات  در پایه های هفتم برای دختران و هشتم برای پسران اجرایی شده است .

 

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی تصریح کرد : دو پروژه نیز در حوزه پیشگیری از طلاق و با رویکرد آموزش مهارت های تاب آوری برای دانش‌آموزان خانواده های در معرض خطر طلاق و برای تمامی پایه ها اجرا  شده است .

 

هادی بیان کرد : آموزش مهارت ها ی مورد نظر و سرفصل های آموزشی به صورت کاربردی همراه با ارائه مصادیق واقعی در زندگی دانش آموزان در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و برپایه کمک از ابزارهایی چون معنویت ، هنر ، فعالیت های ورزشی و مشارکت خلاقانه دانش آموزان ،همکاران و والدین انجام شده است.

 

وی تاکید کرد : محتوای ویژه مربوط به هر پروژه تدوین و چاپ گردیده ودرکارگاه ها مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 


 

 

 

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه