پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: sFLeh2C6      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۰۹:۵۷:۳۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۹۰
باحضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل برگزار شد

دومین همایش تجلیل از معماران تعلیم و تربیت در شهرستان فنوج

این همایش به منظور تجلیل از معلمان،مدیران،سرگروه های آموزشی و دانش آموزان ابتدایی با حضور زهرا برهانزهی معاون آموزش ابتدایی مدیر کل و جمعی از کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان،معتمدین،متنفذین و روسای ادارات شهرستان فنوج در محل سالن ورزشی آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، زهرا برهان زهي معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان ، در دومين همايش تجليل از معماران تعليم و تربيت شهرستان فنوج كه به مناسبت هفته گراميداشت مقام شامخ معلم در محل سالن ورزشي اداره آموزش و پرورش شهرستان فنوج برگزار شد، با بيان تاثير نظام آموزشي بر اجتماع گفت : بزرگترين و وسيعترين نهاد اجتماعي آموزش و پرورش است و بزرگترين و وسيعترين دوره تحصيلي در نظام آموزشي دوره ابتدايي مي باشد كه تاثير مستقيمي بر تربيت نسل آينده جامعه دارد.

 

وي تفكر و انگيزه را دو عامل تحول گرا در جامعه دانست و ادامه داد : انگيزه و نگرش مثبت معلم مي تواند تغييراتي در جامعه ايجاد كند كه آن را از منفعل بودن در آورد و آن را در مسير رشد و پيشرفت قرار دهد.

 

معاون آموزش ابتدايي استان بيان داشت : كار بزرگ نياز به امكانات آنچناني ندارد ، بلكه لازمه اين امر عشق و علاقه به خدمت مي باشد كه هرگاه اين دو عنصر در وجود ما شريان و جريان داشته باشد هر غير ممكني ممكن خواهد شد.

 

وي حكومت داري و معلمي را از كارهاي بسيار سخت بشر عنوان كرد و ادامه داد : زماني كه در بين ابداعات بشر دو كار به عنوان كارهاي سخت معرفي مي شود ، حكومت داري و معلمي هم رديف هم عنوان مي شوند و اين نشان از سخت و مهم بودن شغل معلمي است .

 

برهان زهي به روز و خلاق بودن معلم را لازم و مهم عنوان كرد و گفت : همانطور كه اشاره شد ، كار معلمي هم رديف با حكومت داري است و اين شغل چنان پيچيده است كه نيازمند خلاقيت و به روز بودن اطلاعات دارد و هر كسي از اين دو مولفه به دور باشد شايستگي معلمي را ندارد .

 

وي با تاكيد بر مهارت آموزي دانش آموزان در كلاس درس ، گفت : مهارت آموزي دانش آموزان توان و درك آنها را از موضوعات و مطالب درسي بالاتر مي برد و اين مهم بايد مورد توجه آموزگاران ما در حوزه آموزش ابتدايي باشد.

 

معاون آموزش ابتدايي مدير كل آموزش و پرورش استان در قسمتي ديگر از سخنان خود با اشاره به پوشش تحصيلي دانش آموزان در پيش دبستاني و جذب دانش آموزان باز مانده از تحصيل ، افزود: ما توانسته ايم در اين دو مقوله مهم حائز رتبه هاي برتر كشوري شويم كه اين خود نشانه اهتمام كامل ما نسبت به عدالت آموزشي  و تحصيل دانش آموزان است كه بر آمده از تاكيدات دين مبين اسلام و از اهداف تعيين شده در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است. وي ضمن تقدير و تشكر از رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان فنوج در جهت اجراي طرح ها و برنامه هاي خلاق در حوزه آموزش ابتدايي ، گفت : موفقيت يك مدير در گرو دو مولفه انگيزه و تدبير است كه رئيس آموزش و پرورش شهرستان فنوج داراي اين دو مولفه خوب مي باشند و اين عامل هم  زمينه ساز موفقيت شهرستان فنوج در بالا بردن شاخص هاي آموزشي بوده است .

 

در اين همايش عبدالحميد اربابي رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان فنوج ، ضمن عرض خير مقدم خدمت مهمانان به ارائه گزارشي از اقدامات صورت گرفته در جهت ايجاد تحول در حوزه آموزش ابتدايي پرداخت و گفت : اگر ما امروز شاهد تحولي در اين حوزه هستيم  قطعا شما معلمان آموزش ابتدايي كه معماران تعليم و تربيت هستيد نقش خود را به درستي ايفا كرده ايد و اين نشان از همت و خلاقيت شما معلمان عزيز دارد . وي نقش معلمان ابتدايي را در تمامي مقاطع تحصيلي را مهم وانكار ناپذير دانست و گفت: آموزش ابتدايي زير بنايي تمامي مقاطع تحصيلي مي باشد و ما مي توانيم با ايجاد تحول در اين مقطع زير ساخت هاي مناسب را براي ديگر مقاطع ايجاد كنيم و خداي ناكرده اگر در اين حوزه اشتباهي صورت گيرد غير قابل جبران مي باشد. اربابي خاطر نشان كرد : معلمان ابتدايي معماراني هستند كه زير ساخت تعليم و تربيت فرزندان ما را شكل مي دهند .

 

اسماعيل بليده اي بخشدار مركزي شهرستان فنوج با بيان نقش و جايگاه معلمان در جامعه ، گفت : معلم در جامعه به عنوان يك عنصر مثبت مي تواند فرصت هاي را ايجاد كند كه منجر به تحول عظيمي در آن شود كه با هيچ سرمايه اي امكان پذير نيست .

 

لازم به ذكر است در حاشيه اين همايش زهرا برهان زهي معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان  ، ضمن ديدار و گفتگو با اعضاي سفيران مهرباني (خيرين دانش آموز) از آنها تقدير و تشكر بعمل آورد.

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه