پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: DsxubNyL      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۳:۳۱:۰۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۹۴
مدیر کل آموزش و پرورش استان

تربیت یعنی از خود خارج شدن،با هم بودن و تمرین خویشتن داری

نخعی گفت: یکی از آسیب زا ترین کارهای ما این است که بچه ها را وادار به سکوت می کنیم در حالی که اصول یادگیری این است که باید زبانش باز شود و حرف بزند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان،نخعی در گردهمایی مدیران مدارس شاهد  استان در محل خانه معلم زاهدان گفت: به دانش آموز فرصت داده شود تا از تجربیاتش استفاده کند و در امور مختلف مشارکت داشته باشد.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: دانش آموزان را باور کنیم و فرصت دهیم تا حرف بزنند و عمل کنند و راه حل ارائه بدهند، تربیت یعنی از خود خارج شدن و با هم بودن وخویشتن داری را تمرین کردن.

وی مهارت نقد کردن و نقد شنیدن را یکی از مهمترین مولفه های یادگیری عنوان نمود و افزود: نقدی که صورت می گیرد از سر دلسوزی باشد ودانش آموزان باید در معرض پرسش و پاسخ قرار بگیرند

نخعی با تاکید بر تقویت هوش عاطفی و معنوی بچه ها ، تصریح کرد: مقوله هوش عاطفی چیزی نیست که مدیران از آن بگذرند.

وی نقش مدرسه در تولید ملی واقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار و تولید و اشتغال را مهم دانست و خاطر نشان کرد: فضایی فراهم شود تا در مدرسه دانش آموزان در کنار درس درآمد هم کسب کنند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه