پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: NCi0ghyS      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۱:۱۶:۰۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۹
در شورای معاونین اداره کل صورت گرفت

تجلیل از تلاش های ارزشمند استاد عمرانی / نخعی : شرح حال استاد عمرانی یک کتاب تربیتی است / عمرانی : معلم تنها تسهیل گر آموزشی است .

شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور استاد غلامرضا عمرانی ( نویسنده ، پژوهشگر و مولف کتب درسی ) در خانه معلم زاهدان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان : علیرضا نخعی در جلسه شورای معاونین که با حضور استاد غلام رضا عمرانی نویسنده ،پژوهشگر و مولف کتب درسی که در محل اتاق کنفرانس خانه زاهداند برگزار کرد اظهار کرد : استاد عمرانی که بنده افتخار شاگردی ایشان را در طول دوران تحصیل داشته ام همواره بر توجه به زبان رسمی کشور (فارسی ) تاکید داشتند .

 

وی افزود : استاد غلامرضا عمرانی در کسوت معلمی موفق و برجسته در مدارس ، استادی بی نظیر و عالم در دانشسراها و محققی اندیشمند در سازمان پژوهش و برنامه ریزی –دفتر تالیف کتب درسی خدمت نموده است .

 

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کتاب شرح حال زندگی استاد عمرانی یک کتاب تربیتی است خاطرنشان کرد :علاوه بر این کتاب ارزشمندی که از سوی ایشان در خصوص سرگذشت کار با معلمان مختلف در طول دوره های تحصیلی به رشته تحریر در امده و با عنوان وصف رخساره خورشید به زیور چاپ آراسته شده است ،خود نیز یک کتاب فلسفه تعلیم و تربیت است .

نخعی  استاد عمرانی را مبدع رویکرد جدید بخوانیم و بنویسیم و مهارت های خواندن و نوشتن در دوره تحصیل دانست و تصریح کرد : ایشان مولف کتب درسی در حوزه زبان فارسی از مقطع ابتدایی تا دانشگاه است .

وی اضافه کرد : استاد عمرانی به پاس تلاشهای ارزشمندش حق زیادی به آموزش و پرورش کشور وبه ویژه این استان دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در بخش دیگر سخنان خود خطاب به اعضای شورای معاونین اظهار داشت :یکی از مواردی که در مدارس ما به آن توجه زیادی نشده موضوع مهم تولید در مدارس است .

وی افزود: ظرفیت های متعددی در استان وجود دارد که می توان با بهره گیری از آن تولیدات متعددی در مدارس داشته باشیم .

نخعی تاکید کرد : دانش آموزی که با تولید سروکار نداشته باشد مهارت های زندگی را  فرا نخواهد گرفت .

 

 

استاد غلام رضا عمرانی نیز در این جلسه اظهار کرد : دانش اموزان مانند دوربین فیلم برداری رفتار ،گفتار و منش معلمان را ضبط  می کنند و رفتارهای آنان را دنبال می کنند .

وی افزود : این رفتارها اگر بتواند سرمشق دانش آموزان قرار گیرد موچب تعالی انان خواهد شد .

عمرانی با اشاره به اینکه معلم فقط تسهیل گر آموزشی است خاطرنشان کرد : من با معلم همه چیزدان مخالفم معلم خوب کسی است که دانش آموزان را وادار به کشف کند چرا که علم باید در کلاس ها توسط دانش آموز کشف شود .

عمرانی تصریح کرد  : علم شنیده زود فراموش می شود اما علمی که آدمی سعی در کشف آن نداشته باشد ماندگار نخواهد بود .

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه