پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: RvcvkxbG      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۶:۲۷:۱۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۹
مدیر کل آموزش و پرورش استان

8هزار استعداد ویژه ورزشی شناسایی شده اند / ورزش زمینه ای برای پیشرفت تحصیلی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم افتتاحیه جشنواره استعداد یابی گفت : با کمک نهاد های ذی ربط طی یک برنامه هدفمند از بین 620 هزار دانش آموز ، 8هزار استعداد ویژه در 5 رشته ورزشی هدف استان شناسایی شده اند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ، علیرضا نخعی ، در آیین افتتاحیه جشنواره همگانی استعداد یابی اظهار کرد : همه استعدادهای آینده ساز در آموزش و پرورش جمع شده اند از جمله در حوزه ورزش و تربیت بدنی که به همین منظور در کنار برنامه های همگانی که برای تربیت بدنی دانش آموزان داریم هدف مشترکی  را به کمک اداره کل ورزش و جوانان دنبال می کنیم .

 

وی افزود : این هدف مشترک عبارت از این است که با توجه به این که هر یک از دانش آموزان  ممکن است در بعضی از زمینه ها استعداد خاص داشته باشند آن ها را به نحو مطلوب شناسایی کنیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد : در این راستا برنامه فراگیری را برای دانش آموزان سنین 8 تا 13 سال شروع کردیم و 620 هزار دانش آموز را به کمک ورزش و جوانان و هیئت های ورزشی فعال مورد بررسی قرار دادیم و حدود 8 هزار استعداد ویژه شناسایی و در 5 رشته ورزشی هدف استان ساماندهی شدند و در این جشنواره حضور یافتند.

 

وی با بیان این که از 8 هزار دانش آموز مستعد ، استعدادهای ویژه تر نیز شناسایی می شوند تا کار ویژه انجام شود تصریح کرد : 5 هیئت کبدی، بدمینتون، دوومیدانی، تیراندازی و موتورسواری در این راستا کمک و برنامه ریزی می کنند.

 

نخعی بیان کرد : این ظرفیت را داریم تا در آینده قهرمانان بزرگی را از میان این افراد داشته باشیم .

 

وی تاکید کرد : با توجه به سابقه ای که این استان دارد و قهرمانانی که به طور طبیعی پرورش داده است با برنامه ریزی می خواهیم قهرمانان ملی و جهانی داشته باشیم که حق بچه های ما این است که به قله های بلند برسند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت :  این حرکت در نوع خود بی سابقه است و تاکنون چنین برنامه ای در استان انجام نشده است  به گونه ای که تا به حال کشف استعدادها اتفاقی بود و شامل همه استعدادها نمی شد، با برنامه هایی که انجام شده است امیدواریم ورزش استان به اهدافی که مدنظر دارد برسد و مردم استان نیز به حقی که در کسب مدال های ورزشی دارند دست یابند.

نخعی خاطر نشان کرد: یادگیری درس ها به جسم سالم نیاز دارد و برای این که مغز سوخت و ساز درستی انجام دهد به زمینه هایی برای سلامت نیازمند است و ورزش زمینه ای برای پیشرفت تحصیلی است،

 

وی با اشاره به اینکه ، مطالعات نشان می دهد که میان سلامت جسمانی و پیشرفت تربیتی و تحصیلی دانش آموزان رابطه مستقیمی وجود دارد ، اظهار داشت : آموزش و پرورش همه توان خود را صرف این کرده است تا دانش آموزان در مدت زمانی که در مدرسه حضور دارند تحرک سنجیده و صحیح جسمانی داشته باشند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت : ورزش های صبحگاهی و آمادگی جسمانی دانش آموزان به صورت جدی در همه مدارس مورد توجه است. حتی معلم ریاضی هم اهمیت سلامت جسمانی دانش آموزان را می داند که بخش عمده آن به وسیله تربیت بدنی به دست می آید.

 

وی خاطرنشان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در همه مدارس استان انجام شده است سال گذشته 400 هزار دانش آموز در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت کردند که نشان می دهد آموزش و پرورش عزم جدی دارد تا از قابلیت تربیت جسمانی دانش آموزان برای تحقق اهداف تربیتی و آموزشی استفاده کند.

 

گفتنی است ، این جشنواره  با شرکت استعدادهای برتر 5 رشته ورزشی هدف استان و مشارکت  مسئولان آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان و با حضور مدیرکل استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان افتتاح شد.

 

 

انتهای پیام /

 

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

افتتاحیه جشنواره استعداد یابی

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه