پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: c12U9lqn      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۰۸:۳۴:۵۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۰۹
معاون آموزش ابتدایی اداره کل

آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی مهمترین دغدغه حوزه ابتدایی است/نقش مهم تجهیزات آموزشی در فرآیند یاددهی و یادگیری

برهان زهی گفت: نقش و سهم ابزار و تجهیزات کمک آموزشی ، آزمایشگاهی و هوشمند سازی در امر آموزش تعیین کننده و موثر خواهد بود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، برهان زهی اظهار کرد: با توجه به تحقق جذب صد در صدی نو آموزان استان در دوره ی پیش دبستانی ، انجام اقداماتی از قبیل تامین رایگان کتب و محتوای آموزشی بومی و مربی متخصص در این راستا بسیار موثر خواهد بود.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل بیان داشت: طرحها و برنامه های دوره ابتدایی غالبا منطبق بر یافته های علمی و تجارب جهانی طراحی و ابلاغ گردیده و اجرای صحیح و مطلوب آنها زمینه رشد و تعالی ابعاد مختلف وجودی و شخصیتی و کیفیت آموزشی دانش آموزان را فراهم می نماید.لذا با حمایت مالی و تامین به موقع اعتبارات ، کار آمدی و اثربخشی این طرحها و برنامه ها و افزایش انگیزه معلمان و دانش آموزان را در بر خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: افزایش ساعات گروههای آموزشی به صورت غیر موظف به منظور آموزش بیشتر و انجام نظارت و راهنمایی بالینی معلمان با توجه به پراکندگی مدارس روستایی و عشایری استان ضرورت دارد.

 

برهان زهی تصریح کرد: با اجرای نظام آموزشی جدید  و تغییر محتوای کتب درسی دوره ی ابتدایی ، نقش و سهم ابزار و تجهیزات کمک آموزشی ، آزمایشگاهی و هوشمند سازی در امر آموزش تعیین کننده و موثر تعریف شده ، اما با توجه به ناکافی بودن سرانه ها و محدودیتهای مالی مدارس ، جای خالی این تجهیزات در مدارس ابتدایی محسوس می باشد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل تامین نیروی انسانی متخصص، آموزش و توانمند سازی نیروهای موجود را دغدغه همه مسئولان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت دانست و اظهار داشت: تنها در سال تحصیلی جاری برای پوشش دادن کلاسهای دولتی ناگزیر از بکارگیری تعداد 736 سرباز معلم و تعداد هزار و744 نفر خرید خدمات آموزشی و 878 نفر بصورت حق التدریس در نوبت دوم شده ایم.

 

وی  کمبود نیروی انسانی در بخش آموزش ابتدایی را جمعا 3هزار و357 نفر اعلام نمود و افزود: برای برگزاری دوره ها و کارگاهها ی آموزشی و باز آموزی در راستای توانمند سازی نیروی انسانی موجود برنامه ریزی های لازم صورت گرفته که در حال اجراست

 

برهان زهی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اغلب کلاسهای چند پایه در مناطق روستایی و عشایری و صعب العبور قرار دارند ، راهبران آموزشی به منظور بازدید مستمر و مطلوب از کلاسها با برنامه ریزی خاصی ورود پیدا کرده اند.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل از کمبود نیروی متخصص در حوزه آموزش و پرورش استثنایی استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بدلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی در مناطق روستایی و عشایری خانواده ها به نوعی از نیروی کار فرزندان استفاده می نمایند و بعضا مانع از ادامه تحصیل آنان می شوند در این مناطق باید به نحوی برنامه ریزی گردد ، که هزینه تحصیل این خانواده ها کاهش یابد و حتی الامکان کمک سرانه آموزشی نیز به فرزندان آنان تعلق گیرد تا از افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان این مناطق کاسته شود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه