پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان س وبلوچس
کدمطلب: OSsCs3fm      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۳:۳۹:۵۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۳۹
با حضور مسئولان استانی

جلسه کمیته ارتقاء شاخص های سلامت برگزار شد / نخعی : آموزش جدی و هدفمند در همه سطوح در زمینه بهداشت ضرورت دارد / لزوم تشکیل کمیته فنی و تخصصی احصاء نیازهای بهداشتی

جلسه کمیته ارتقاء شاخص های سلامت با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان , علیرضا نخعی در جلسه کمیته ارتقاء شاخص های سلامت اداره کل که با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی استان در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد اظهار داشت : ما در آموزش و پرورش امانت دار مردم هستیم و به سبب اهمیتی که موضوع بهداشت دارد ضروری است تا دانش آموزان با مفاهیم بهداشتی آشنا شوند .

 

وی ضمن تقدیر از همراهی های دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به همکاری گسترده این نهاد خاطر نشان کرد : سلامتی دانش آموزان امری  مهم و پر مخاطره است .

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به مصوبات شورای بهبود و توسعه شاخص های آموزشی مناطق محروم که با حضور دستگاه های مختلف برگزار شد تصریح کرد : در آن جلسه مقرر شد تا جهت تقویت شورا کمیته ی فنی و تخصصی تشکیل گردد که یکی از فعالیت های همین کمیته می تواند احصاء نیاز های بهداشتی و درمانی دانش آموزان استان باشد .

 

نخعی سیستان و بلوچستان را از جمله استان هایی دانست که در این زمینه با مشکلات بسیاری مواجه است از همین روی از اعضای کمیته خواست تا بر اساس نیاز ، چند شاخص مشخص را اولویت بندی و برای رفع آن چاره اندیشی شود .

 

وی در خصوص بهداشت محیط به ویژه در مدارس نیز اظهار داشت : موضع ما در اموزش و پرورش بر این است که در هر مدرسه ای که حضور پیدا می کنم مظلومیت بهداشت را حس می کنم .

 

نخعی با اشاره به موارد فوق تاکید کرد : ما از مراقبان بهداشت در مدارس  استقبال می کنیم و امیدواریم سوای چک لیست مشخصی که برای ارزیابی شاخص های بهداشت محیطی در دست دارند با چک لیست کاربردی و توجیه مسئولان مدارس نسبت به کاهش آسیب های بهداشتی اقدام کنند .

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : مطلوب مشترک ، هم جهت و هم هدفی که بین دو دستگاه آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد نیازمند ارتباط سنجیده ، سیستماتیک ، زمان بندی شده و گسترده تر به ویژه در بدنه اجرایی است .

 

نخعی با اشاره به لزوم توجه به آموزش در زمینه بهداشت بیان کرد : اگر مدیران ، مربیان پرورشی ، معاونین و یا حتی اموزگاران و دبیران آموزش های لازم را در خصوص مسائل بهداشتی ببینند دیگر نیازی به مربی بهداشتی در مدارس نخواهیم نداشت .

 

وی آموزش های جدی و هدفمند را تا سطح دانش آموزان با کمک ظرفیت کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی را ضروری دانست .

فاطمه سالاری رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه اظهار کرد: استان ما در بحث تغذیه مشکلات عدیده ای دارد از همین روی با شناسایی نیاز های تغذیه ای دانش آموزان بایستی سازوکاری را برای رفع این مشکلات فراهم کنیم .

 

وی با اشاره به لزوم توجه به  اموزش های نوین و به روز فارغ از موارد موجود گفت : بایستی نسبت به ارتقاء فرهنگ تغذیه  فقر تغذیه ، بیماری های واگیر و غیر واگیر آگاه سازی های لازم صورت گیرد .

 

سالاری بر تعامل بیشتر در خصوص بهداشت محیط مدارس و ارتقاء ان تاکید کرد و خواهان استقرار پایگاه های سلامت در مدارس شد .

 

دکتر زابلی ، مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ، نیز در این جلسه اظهار کرد : فرآیند خدمت در استان ما با مشکلاتی مواجه است .

 

وی افزود : نیروی انسانی یکی از مهم ترین چالش هایی است که برای استقرار جامع فرآیند خدمت با ان مواجه هستیم .

 

زابلی تجهیزات ، روند تامین و تخصیص آن را دارای شرایط خاص دانست و گفت : همکاری های گسترده ای با اموزش و پرورش داریم و امیدواریم اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز از ان روی  که رفع بسیاری از موارد نقص در خصوص بهداشت مدارس با این ارگان است ، ضمن حضور در چنین جلساتی در راستای رفع برخی مشکلات و تنگناها همفکری بیشتری صورت گیرد .

 

وی با اشاره به خدمات ویژه وزارت بهداشت و درمان در خصوص بهداشت دانش آموزان گفت : خوشبختانه آموزش و پرورش نقش بسیار ارزنده ای در ارتقاء شاخص های سلامت به ویژه در بحث اموزش دارد که نیاز است به این موضوع به صورت ویژه پرداخته شود .

 

 

انتهای پیام /

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه